24 ruj. 2020

POMOĆ PODUZETNICIMA POGOĐENIH EPIDEMIJOM COVID–19

Radi ublažavanja negativnih posljedica epidemije COVID–19, HBOR provodi nove mjere u cilju očuvanja razine gospodarske aktivnosti, likvidnosti gospodarskih subjekata te najvažnije – očuvanja radnih mjesta.

Stoga je poduzetnicima omogućeno korištenje moratorija te reprogram postojećih kreditnih obveza prema HBOR-u, ali i odobrenje novih povoljnih kredita za likvidnost u suradnji s poslovnim bankama ili izravno.

Kako bi se osiguralo lakše odobrenje povoljnih kredita za likvidnost u suradnji s poslovnim bankama te brži oporavak što većeg broja poduzetnika na čije poslovanje posljedice epidemije COVID–19 imaju negativan utjecaj, za kredite izvoznicima, posrednim izvoznicima i turističkom sektoru uvedeno je osiguranje portfelja kredita za likvidnost izvoznicima.

Više informacija se nalazi na slijedećem linku: POMOĆ PODUZETNICIMA POGOĐENIH EPIDEMIJOM COVID–19

preuzmi (2)

[top]