09 lis. 2017

Javni natječaj za dodjelu sredstava za programe inovativnog zapošljavanja

Predmet javnog natječaja je dodjela sredstava za programe inovativnog zapošljavanja poslodavcima koji zapošljavaju osobe s invaliditetom na otvorenom tržištu rada, poslodavcima koji nemaju zaposlene osobe s invaliditetom a realizacijom ovog programa ih namjeravaju zaposliti, te osobama s invaliditetom koje se samozapošljavaju, u ukupnom iznosu od 40.000.000,00 kuna.

Javnim natječajem odobravaju se bespovratna sredstva za pokriće svih ili dijela troškova koji omogućavaju inovativno zapošljavanje, a služe za:

1. A) nabavu i ugradnju novih tehnologija i opreme u svrhu inovativnog zapošljavanja osoba s invaliditetom,
  2. B) ulaganja u znanja osoba s invaliditetom i osoba koje pružaju stručnu pomoć osobama s invaliditetom u primjeni novih tehnologija i opreme (tečajevi, seminari, radionice te nabava pomagala i opreme neophodne za stjecanje praktičnih znanja, vještina i sposobnosti i sl.)
  3. C) izgradnju ili širenje poslovnog prostora i ugradnju opreme i novih tehnologija, u cilju inovativnog zapošljavanja osoba s invaliditetom
  4. D) pokriće troškova administracije, vezanih uz pružanje usluga centra za profesionalnu rehabilitaciju i troškova prijevoza osoba s invaliditetom (trošak prijevoza na posao i s posla, te trošak prijevoza osobe s invaliditetom i osobe koja joj je pratitelj ako joj je sukladno zakonskim propisima potreban pratitelj za potrebe ulaganja u znanja), pod uvjetom da su takvi troškovi izravna posljedica inovativnog zapošljavanja osoba s invaliditetom.

Javnim natječajem ne mogu se odobriti bespovratna sredstva za pokriće bruto troška plaće, poreza i doprinosa na i iz plaće, te ostala materijalna davanja vezana uz zapošljavanje.

Podnositelji prijava na natječaj koji imaju pravo na odbitak pretporeza, odnosno koji su u sustavu poreza na dodanu vrijednost, priznaje se samo pokriće troška porezne osnovice (trošak bez PDV-a), dok se poslodavcima koji nisu u sustavu poreza na dodanu vrijednost priznaje osim pokrića troška porezne osnovice i pokriće troška poreza na dodanu vrijednost (trošak sa PDV-om).

Više informacija se nalazi na slijedećem linku: https://www.hgk.hr/raspisan-javni-natjecaj-za-dodjelu-sredstava-za-programe-inovativnog-zaposljavanja

preuzmi